Բրիտանական խորհրդի #ՄնաՏանը ծրագրի շրջանակում ուսուցիչների համար կազմակերպում ենք առցանց զրույցների և քննարկումների շարք, որոնք կօգնեն նրանց կապ հաստատել աշխարհում իրենց գործընկերների հետ և փոխանակվել փորձով ու գիտելիքներով։Ապրիլի 15-ին նման առցանց քննարկում է կազմակերպվում Անգլերենը որպես օտար լեզու դասավանդող ուսուցիչների միջազգային ասոցիացիայի (IATEFL) նախագահ Հարի Կուչահի հետ։
Քննարկման ընթացքում բանախոսը կներկայացնի կազմակերպության աշխատանքն այս օրերին և տեղեկություններ կտրամադրի անդամագրված և չանդամագրված մասնագետներին առաջարկվող առավելությունների մասին։ Հարի Կուչահը կներկայացնի նաև Ասոցիացիայի հետ կապ պահպանելու և մասնագիտական զարգացման համար հասանելի առցանց ռեսուրսներից օգտվելու տարբերակները։
Միջոցառման ընթացքում կիմանաք ավելին IATEFL Global Get-Together նախաձեռնության մասին, որը տեղի կունենա ապրիլի 18-ին և19: Առցանց հանդիպումը կմիավորի անգլերեն դասավանդող մասնագետների աշխարհի տարբեր ծայրերից։
Քննարկմանը կհաջորդի հարց ու պատասխան ձևաչափով զրույց Կուչահի հետ, որի ընթացքում մասնակիցները նրան կարող են ուղղել իրենց հուզող հարցերը։
Բանախոսի մասին
Հարի Կուչահը դասախոսում է ՄԹ Լիդսի համալսարանում։ Նա ներգրավված է եղել ուսուցիչների կրթական և ուսումնական ռեսուրսների մշակման մի շարք նախաձեռնություններում Սահարյան Աֆրիկայում, հարավարելյան Ասիայում և Եվրոպայում։ Բոլորովին վերջերս խորհրդատվական ծառայություններ է մատուցել Եվրոպայի խորհրդում, Ալբանիայում, Հարավային Սուդանում Windle Trust International կազմակերպության, ինչպես նաև Աֆղանստանի, Գվինեայի, Սենեգալի Բրիտանական խորհրդի մասնաճյուղերում։ Նա հանդիսանում է TESOL International ասոցիացիայի անգլերենի դասավանդման «30 խոստումնալից առաջնորդներից» մեկը և IATEFL-ի նախագահը։

As part of our #StayHome with the British Council programme, we are organising a series of online talks which will help you connect with colleagues from around the world and share your experience. On 15 April we are organising a live session with Dr Harry Kuchah, President of IATEFL .
During the session, Dr Kuchah will present the work of IATEFL, and give more information on benefits for members and non-members. He will also explain different ways to engage with IATEFL and how you can use their online resources to continue your professional development.
You will also hear more about the IATEFL Global Get-Together which will take place on 18 and 19 April. This online event will bring together English language teaching professionals from around the world, free of charge.
At the end of the session, Dr Kuchah will answer any of your questions live, so we hope you come prepared.
ABOUT THE SPEAKER
Dr Kuchah is Lecturer in Language Education at the University of Leeds, UK. He has also been involved in a range of teacher education and materials development initiatives in sub-Saharan Africa, South East Asia and Europe. More recently, he has served as a consultant with the Council of Europe, in Albania, with Windle Trust International in South Sudan and with the British Council in Afghanistan, Cote d'Ivoire, Guinea and Senegal. He is one of TESOL International Association’s ‘30 upcoming leaders’ in ELT and President of IATEFL.